•  
 • Warranty PratikWarranty Plus
 •  
 • Onroad PratikOnroad Plus
 •  
 • Home PratikHome PlusHome VIP

Yanlış Bilinenler

 • Warranty’ye ihtiyacım yok. Otomobilimle çok az seyahat ediyorum!
 • Otomobilinizi nadiren kullanmanızın, aracınızda kullanıma bağlı arıza risklerini azalttığını düşünebilirsiniz ancak beklenmeyen arızalar otomobillerin kompleks teknik yapıya sahip olması nedeniyle, sıfır kilometre otomobillerde de ortaya çıkabilmektedir.

  Basit bir mantıkla düşündüğümüzde, satın aldığınız otomobil üreticisi tarafından verilen üretici garantisi de otomobilinizin arızalanmayacağını değil, bir arıza meydana gelmesi durumunda, masrafların üretici firma tarafından karşılanacağını taahhüt etmektedir. Otomobilin çok fazla kullanılmaması nedeniyle kilometrenin düşük olması araçta birtakım arızaların oluşmayacağı anlamına gelmez. Tam aksine özellikle marş motoru, alternatör, diod sargısı gibi aracın kritik parçalarında daha sık arıza oluşmasına bile sebep olabilir. Siz de otomobilinizin değerli parçalarını Warranty otomobil garanti paketleri ile güvenceye alabilirsiniz.

 • Otomobilimin Warranty’ye gerçekten ihtiyacı var mı?
 • Uzun süredir otomobilinizde arıza kaynaklı bir sorunla karşılaşmadıysanız Warranty otomobil garantisi satın almanın gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz. Buna karşın, kimse otomobillerde ne zaman arıza gerçekleşeceği hakkında öngörüde bulunamaz. Sadece basit bir şanzıman arızasının yol açacağı masrafların bütçenizi sarsabileceğini düşündüğünüzde, Warranty otomobil garanti paketleri bu masrafların önüne geçmek için çok akılcıl bir çözüm olacaktır.

 • Otomobilimi satmayı düşünüyorum. Satış aşamasında Warranty nasıl bir fayda sağlar?
 • İşte otomobilinize Warranty yaptırmanız için harika bir neden daha. Satmayı düşündüğünüz otomobilinizi Warranty otomobil paketleriyle güvenceye alarak satış sürecinde size yeni masraf kalemi yaratacak durumların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca Warranty ile otomobilinizi garantili bir şekilde satıyor olmanız, satış sürecinde otomobilinizi diğer otomobillerden farklılaştırarak potansiyel alıcılar için otomobilinizi daha cazip kılacak ve otomobilinizin satış sürecini sizin için kolaylaştıracaktır.

 • Otomobil garantisi yaptırmak için Tur Assist doğru bir adres midir?
 • Tur Assist 20 yıldır sigorta, otomotiv ve finans olmak üzere pek çok sektördeki değerli kurumun 11 milyonu aşkın müşterisine 7/24 acil hizmetler sağlamaktadır. 2004 yılından bu yana da birçok otomotiv firmasının uzatılmış garanti ürünlerinin sağlayıcısı olan Tur Assist, tüm Warranty hizmetlerini uluslararası platformda büyük bir saygınlığa sahip olan Mapfre güvencesiyle sağlamaktadır. Siz de Warranty otomobil paketlerinden uygun olan paketi satın alarak otomobilinizi güvenceye alabilirsiniz.

 • Warranty maliyetli bir garanti mi?
 • Eğer daha önce aracınızda oluşan bir arıza için servise ödeme yaptıysanız büyük olasılıkla bu meblağı hatırlıyorsunuzdur. Ödemediyseniz de bu maliyetlerin zaman zaman araç bedelinin yarısına kadar çıkabildiğini hatırlatmak isteriz. Unutmayın, bir yağ pompasına ya da bir silindir kapak contası arızası için aracınızın markasına göre tahmin edemeyeceğiniz tutarda ödeme yapmanız gerekebilir. Aylık maliyeti ufak bir meblağa denk gelen bir garantiyi şimdi satın alarak kendinizi güvence altına almanız çok daha avantajlı olmaz mı?

  Ayrıca aracınıza uygun Warranty paketlerinden birini satın alarak her geçen gün artan işçilik fiyatlarını düşünmek zorunda da kalmazsınız.

 • Warranty arızaların %100’ünü kapsıyor mu?
 • Öncelikle otomobillerde oluşabilecek arıza masraflarını, %100 kapsam altına alan herhangi bir otomobil garantisi olmadığını bilmenizi isteriz. Buna yeni aldığınız otomobiliniz için verilen üretici garantisi de dahildir. Eğer size olası arızalara karşı %100 kapsam vaadi verildiyse, çok temkinli olmanız gerekecektir. Warranty otomobil garanti paketleri arıza durumlarında oldukça geniş bir yelpazeyi kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle aracın en pahalı parçalarını (motor, şanzıman vb.) da kapsam içerisinde değerlendirmektedir.

 • Bu tür ürünlerin tamamı satır aralarındaki detaylarla doludur.
 • Tur Assist olarak müşterilerimiz için, bir ürünü satın almadan önce gerekli olan tüm bilgileri detayları ile paylaşmamız gerektiği düşünüyoruz. Web sitemizde yer alan Warranty Pratik ve Warranty Plus’a ait sözleşme kitapçıklarını bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirerek, garanti altına alınan parçaları, garanti süresi ve istisnalar hakkında her türlü detaylı bilgiyi bulabilir, bu sözleşmede yer alan maddelerin tamamını inceleyebilirsiniz. Böylelikle hangi durumların Warranty paketi kapsamı içinde olduğunu ve ne kadarlık bir süre için size garanti sağladığını net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca bize 0850 221 00 11 telefon numaramızdan da ulaşarak otomobil garantisi Warranty hakkında uzmanlarımızla görüşebilir; daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

BİZİ ARAYIN

© 2014 Tur Assist web sitesinin tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi Satış Sözleşmesi